Hakkımızda


Misyonumuz

Kitlelerin farklı görüşlerdeki habere erişimini hızlı hale getirerek, gündemi belirleyen olaylara karşı çok yönlü değerlendirme fırsatı sunmak, zamana ve hayata değer katmak için var olmaktır.

 

Vizyonumuz

*Çeşitli bakış açılarıyla hazırlanmış haberleri hızlı ve tarafsız olarak son kullanıcıya eriştirmek,
*Nitelikli içerik üreten bütün platformları bünyesinde barındırmak,
*Bilgi kirliliğine son vererek kullanıcının en net bilgiye erişimini sağlamak, 
*En hızlı haber erişimini sağlayabilmek için profesyonel iş gücünü cezbetmek, eğitmek ve geliştirmek,
*Türkiye’de Haber ve Medya kategorisinde yayın yapan en büyük 10 kuruluştan biri olmak,
*Her geçen gün daha fazla kullanıcının beğenisini kazanmak,
Bütün paydaşlarına değer katmaktır.

 

Kuruluş Hikayesi

HerGazete.com, 2009 yılında iki iletişim fakültesi öğrencisi tarafından kurulmuş bir haber portalıdır.

İlk olarak 2007 yılında Mağusa Post isimli basılı gazete üretme girişimlerinde bulunulmuş ancak yüksek baskı ve yayınlama maliyeti sebebi ile söz konusu gazeteyi iki sayıdan fazla yayınlayamamışlardır.  Mağusa Post gazetesi yerel bir gazete üretme girişimi olarak sonuçsuz kalsa da, HerGazete.com isimli haber portalının kilometre taşı niteliğindedir.  Sayfanın altında her iki girişime ait eski logolar yer almaktadır. 

Mayıs 2009'da yayın hayatına başlayan HerGazete.com uzun yıllar pasif bir biçimde yayınını sürdürmüştür. Nisan 2017'de ise tekrardan aktif yayına geçilmesi ve web sitesinin büyütülmesi kararı alınarak HerGazete.com'un güncel sürümü olan Semerkant kod adlı 2017.1 sürümü ile mobil web sitesi, mobil uygulama (Android) ve masaüstü web sitesi tekrardan tasarlanılmıştır.

 

Kurucularımız

Muzaffer Karataş; Muğla doğumludur. Karataş, 2005 yılından bu yana "Web uygulama geliştirme" alanında faaliyet göstermekte olup bu güne kadar çelitli web projelerinin geliştirilmesine liderlik etmiştir.
Bir devlet üniversitesinde Bilişim Uzmanı olarak görev alan Karataş, öğretim elemanı olarak lisans düzeyinde derslere girmekte ve tecrübelerini üniversite öğrencileriyle paylaşmaktadır. Karataş, harici bazı StartUp'lara mentörlük de eder.

Muzaffer Karataş, Yüksek Lisans düzeyinde eğitim seviyesine sahip olmakla beraber iyi derecede İngilizce bilmektedir. Karataş, evli ve bir çocuk babasıdır.
E-Mail: muzaffer48@gmail.com

 

Mustafa Hikmet Aydıngüler; 1987 İstanbul doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi ve Plato MYO’da Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Piyasada Illustrator CC ve Photoshop CC isimli grafik tasarım ders kitapları mevcuttur. Sanat ve Tasarım alanında doktora eğitimini sürdürmektedir. 2010 yılından beri önlisans ve lisans düzeyinde dersler vermektedir.

 E-Mail: hikmetaydinguler@gmail.com